sobota, 3 czerwca 2017

Polska Liga Typerów - kolejka numer 37 tak było dziś na żywo...

Witam na relacji live z przebiegu na żywo ostatniej kolejki naszej zabawy. Ostatnią kolejkę wytypowało 8 typerów. Zacznijmy od przypomnienia jak wygląda klasyfikacja generalna po 36 kolejkach:
12Coffin1185
Dziś mecze grupy spadkowej. I mozliwość zdobycia bonusów za wskazanie spadkowiczów. Do zdobycia za ten element było maksymalnie 25 punktów. Ale już wiadomo, że spośród 8 typerów, którzy zostali w zabawie, żaden nie zdobędzie całej puli. A to wszystko przez Ruch Chorzów, którego nikt nie wskazywał jako kandydata do spadku. A oto jak kształtują się zdobycze w tej kwestii według tabeli ligowej przed 37 kolejką:
- Docent - 0 pkt (może być 5 pkt jeśli Arka spadnie)
- MIKI - 5 pkt (może być 0 pkt jeśli Górnik się utrzyma)
- Robin - 5 pkt (może być 0 pkt jeśli Górnik się utrzyma)
- ArekCesar - 5 pkt (może być 0 pkt jeśli Górnik się utrzyma)
- Pablos - 0 pkt (może być 5 pkt jeśli Arka spadnie)
- Kaminior323 - 5 pkt (może być 0 pkt jeśli Górnik się utrzyma)
- Adaś - 0 pkt (bez szans na punkty)
- Eddy Maniolo - 5 pkt (może być 0 pkt jeśli Górnik się utrzyma)
Także rywalizacja między Arką Gdynia a Górnikiem Łęczna o utrzymanie jest istotna również w naszej zabawie.
A tak wygląda klasyfikacja kolejki nr 23 przed rozpoczęciem spotkań (dla obliczenia punktacji przyjęto wynik wszystkich spotkań 0:0):
8MIKI12
Po tych wszystkich założeniach klasyfikacja końcowa przed startem kolejki kształtuje się następująco:
9EddyManiolo1344
Jeśli moje dzieci szybko dziś zasną to od godziny 20.30 po każdej zmianie wyniku na stadionach będzie aktualizacja obu tabel: kolejki i generalki.

8B.G.1481
Ścisk jak cholera w czołówce. Jeśli coś wpadnie to spotykamy się w przerwie.

Koniec spotkań w grupie spadkowej
Jako, że pożegnalismy dziś z Ekstraklasą Górnika Łęczna to ilość punktów bonusowych została przyznana tak jak na początku bloga (przed rozpoczęciem kolejki). Jak widzieliście sytuacja zmieniała się z minuty na minutę a emocje rosły jak w dobrym filmie sensacyjnym, mieliśmy sporo goli, zamieszki na trybunach, przerwany na jakiś czas mecz. Po zakończonych trzech spotkaniach MIKI już sadowił się na pozycji lidera, bo Ruch przegrywał jeszcze wtedy 0:2. Niestety dla MIKI-ego Niebiescy zdołali wyrównać i w związku z tym sytuacja na koniec dzisiejszego dnia wygląda następująco: